Na co zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na outsourcing procesu? Najważniejsze czynniki

Outsourcing procesu to przyszłość, która dzieje się już dzisiaj. Outsourcing wdziera się na rynek pracy, bo dzięki niemu firmy nie muszą się martwić brakami kadrowymi. Na co zwrócić uwagę, gdy się już zdecydujemy na outsourcing procesu?

Outsourcing procesowy będzie dobrym wyborem dla firm, które korzystały z usług agencji pracy tymczasowej. Dzisiaj te firmy powinny wypróbować outsourcing. Jest to niejako kolejny krok – krok dalej, a nawet poziom wyżej. 

Outsourcing procesowy z impetem wkroczył na rozchwiany rynek pracy, by przywrócić mu równowagę. To dzięki niemu firmy i ich właściciele nie muszą martwić się o braki kadrowe. 

Na co zwrócić uwagę decydując się na outsourcing procesowy? 

Samo podjęcie decyzji o skorzystaniu z potencjału outsourcingu procesowego jest świetnym punktem wyjścia. Warto przy tym uważać, bo wśród firm świadczących usługi w tym zakresie są te lepsze i gorsze. Na co więc zwrócić uwagę przy nawiązywaniu współpracy? 

Poniższa lista pomoże w wyeliminowaniu takich firm od outsourcingu, które nie mają jeszcze odpowiednich kompetencji. Nie warto marnować energii, czasu ani nerwów, o pieniądzach nie wspominając. Dlatego, jeśli chcesz spać spokojnie z poczuciem, że jesteś w dobrych rękach, przyjrzyj się dokładnie temu, komu powierzasz procesy w swojej firmie. 

Twoja checklista 

Oceń, jak firma zewnętrzna podchodzi do swojego klienta. Na dobry początek czujnie obserwuj, o co dopytuje firma przed podpisaniem umowy. Następnie zadaj sobie pytania o to, czy wybrana przez Ciebie firma:

  1. Interesuje się Twoim biznesem – jak funkcjonuje, jakie ma problemy, a także cele? 
  2. Interesuje się procesem, który ma przejąć w ramach outsourcingu?
  3. Jest partnerem w biznesie dla swojego klienta?
  4. Ma własną bazę pracowników i będzie gotowa w pełni przejąć powierzony jej proces?
  5. Na każdym kroku doradza odpowiednie rozwiązania?
  6. Szuka z klientem oszczędności?
  7. Pomaga klientowi w formalnościach, np. kadrowych?

Jeśli możesz, sprawdź opinie o swoim przyszłym partnerze od outsourcingu. Zapytaj zewnętrzną firmę o rekomendacje od byłych lub obecnych klientów. Firma godna zaufania nie będzie unikać odpowiedzi, ale chętnie ich udzieli. Możesz też zapytać nas o to, jak pracujemy, i czy uda nam się pomóc w Twojej firmie.

Human Group

Nasza firma to ludzie – zespół ekspertów branży HR z wieloletnim i międzynarodowym doświadczeniem. Nie jesteśmy kolejną agencją pracy. Jesteśmy PARTNEREM w budowaniu wartości firmy i realnym wparciem.

Współpraca z nami oznaczadla Twojej firmy: redukcję kosztów, oszczędność czasu i przestrzeń do realizacji najważniejszych celów firmy.

POPRZEDNIE
serviceARTYKUŁY