Kto był najbardziej poszukiwanym pracownikiem w 2022 roku? 

Pierwsze miejsce bez zaskoczenia, to specjaliści IT, za to trzecie bezpośrednio dotyczy naszych klientów. Problem braku pracowników w 2023 może się pogłębiać w wybranych branżach. Poznaj najbardziej poszukiwanych.

2022 rok był rekordowy pod względem liczby ofert pracy – wynika z danych Pracuj.pl. Przez 12 miesięcy opublikowano tam ponad 1,1 mln ofert, o 13% więcej niż w 2021 roku i najwięcej w historii serwisu. 

Najczęściej poszukiwali byli eksperci IT. Na drugim miejscu znaleźli się specjaliści ds. sprzedaży, a na kolejnym pracownicy fizyczni. Ta ostatnia grupa szczególnie dotyczy naszych klientów, którzy tak samo odczuwali niedobory. 

I tak powstała nasz dział rekrutacji stałych

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie w Human Group stworzyliśmy osobny dział, który specjalizuje się w rekrutacjach stałych – Human Masters Lab. 

Alternatywą dla zatrudnienia pracowników na stałe jest outsourcing procesu. Dzięki nim firmy nie muszą prowadzić rekrutacji ani zatrudniać pracowników wewnątrz przedsiębiorstwa. Zamiast tego dany proces przekazują Human Group. Nasi specjaliści sami dobierają zespół oraz narzędzia tak, by jak najlepiej realizować zadanie dla klienta. 

Co ciekawe, największą aktywność w obszarze rekrutacji serwis Pracuj.pl zanotował w pierwszym półroczu 2022 r. W drugim zaczęła maleć. Po części wiąże się to z większą ostrożnością pracodawców w zatrudnianiu nowych pracowników. Wpływ miała na to sytuacja gospodarcza, rosnące ceny energii i ogólnie prowadzenia biznesu. 

Natomiast w Human Group również zauważyliśmy mniejsze zainteresowanie naszych klientów rekrutacjami stałymi. Za to znacznie zwiększyło się zainteresowanie outsourcingiem procesów. Przewidujemy, że ten trend będzie się umacniał, o czym pisaliśmy niedawno w tym artykule.

Human Group

Nasza firma to ludzie – zespół ekspertów branży HR z wieloletnim i międzynarodowym doświadczeniem. Nie jesteśmy kolejną agencją pracy. Jesteśmy PARTNEREM w budowaniu wartości firmy i realnym wparciem.

Współpraca z nami oznaczadla Twojej firmy: redukcję kosztów, oszczędność czasu i przestrzeń do realizacji najważniejszych celów firmy.

POPRZEDNIE
serviceARTYKUŁY