efectivo™ – aplikacja, która pokonuje inflację i daje firmom 20% oszczędności

Ogromne wyzwanie dla przedsiębiorstw – tak zapowiadał się IV kwartał 2022 roku i to jeszcze bez ponurych prognoz inflacyjnych NBP. Dzisiaj już wiemy, że to jeden z najtrudniejszych okresów dla biznesu, licząc nawet od początku pandemii. Gdzie szukać oszczędności w tej sytuacji? Prawdopodobnie nie tam, gdzie myślisz.

Stan polskiej gospodarki nie nastraja optymistycznie. Sytuacja geopolityczna też nie jest dla nas łaskawa. Zwiększyły się koszty prowadzenia biznesu i będą się zwiększać nadal. Firmy odczuwają także dużą niepewność w kwestii zatrudnienia, bo stoją przed problemem rosnącej fluktuacji pracowników. 

To wszystko sprawia, że firmy zatrzymują inwestycje oraz szukają oszczędności, gdzie tylko się da. Muszą się jednak zmierzyć z wyzwaniem rosnących kosztów. Brak decyzji i czekanie na rozwój wydarzeń to najgorszy możliwy scenariusz. Albo będziemy w grupie A, która liczy na szczęście, albo w grupie B – osób, które biorą odpowiedzialność za przetrwanie firmy i szukają pomysłów, jak to zrobić. 

Na sytuację polityczną i ekonomiczną nie mamy wpływu. Lepiej więc przekierować swoją uwagę tam, gdzie ten wpływ mamy, czyli poszukać rozwiązań wewnątrz przedsiębiorstwa. Jak zoptymalizować koszty prowadzenia biznesu, żeby utrzymać jego ciągłość? 

Dotychczasowe rozwiązania mogą nie wystarczyć, dlatego należy poszukać nowych. 

  • Potrafimy zmniejszyć koszty procesów w firmach logistycznych i produkcyjnych nawet o 20% – mówi Katarzyna Żuraw, dyrektor regionu wschodniego w Human Group. – Pomaga nam w tym nowoczesna technologia, a dokładniej aplikacja efectivo™, którą stworzyliśmy właśnie po to, żeby wspierać optymalizację kosztów w przedsiębiorstwach. 

Aplikacja Efectivo służy do monitorowania procesów zachodzących w zakładach. Następnie na podstawie danych podejmowane są decyzje, co, gdzie i w jakim stopniu można zmienić na lepsze. Przykładowo możemy optymalizować ruch pracowników, trasy wózków, czas korzystania z maszyn i inne parametry. 

Analizy wykazały, że przekazanie jednego z procesów klienta do zespołu Human Group to oszczędność od 3% do 5%. Wprowadzenie technologii pozwala zaoszczędzić nawet do 17% na jednym obszarze.

  • Koniec roku jest dla nas bardzo intensywnym okresem. Zgłasza się do nas coraz więcej klientów, którzy są świadomi obecnych wyzwań oraz zdają sobie sprawę z tego, że dotychczasowe rozwiązania nie wystarczą – mówi Katarzyna Żuraw. 

Chcesz się dowiedzieć więcej o aplikacji efectivo™ i o tym, jak może pomóc w Twoim przedsiębiorstwie? Kliknij i napisz do nas z prośbą o bezpłatną konsultację.

Human Group

Nasza firma to ludzie – zespół ekspertów branży HR z wieloletnim i międzynarodowym doświadczeniem. Nie jesteśmy kolejną agencją pracy. Jesteśmy PARTNEREM w budowaniu wartości firmy i realnym wparciem.

Współpraca z nami oznaczadla Twojej firmy: redukcję kosztów, oszczędność czasu i przestrzeń do realizacji najważniejszych celów firmy.

POPRZEDNIE
serviceARTYKUŁY