5 powodów, dlaczego warto korzystać z szybkich rekrutacji APT?

W dzisiejszych czasach coraz częściej  mówi się o rynku pracownika. CZęsto przedsiębiorstwa zmagają się z problemem pozyskiwania dobrych, wykwalifikowanych specjalistów. Pracodawcy zdają sobie sprawę, że wiedzą, że dobrze dobrane osoby w zespole to już ogromny sukces. Dlatego też, tak istotny jest proces rekrutacyjny. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie usług profesjonalistów. W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będą szybkie rekrutacje Agencji Pracy Tymczasowej.  Dlaczego warto korzystać z takich? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

 Oto 5 powodów, dla których warto skorzystać z szybkich rekrutacji APT:

  1. Oszczędność czasu. Szybkie rekrutacje agencji pracy tymczasowej pozwalają na natychmiastowe znalezienie wykwalifikowanych kandydatów do pracy, co mocno skraca proces rekrutacji i pozwala błyskawicznie zapełnić lukę w zespole. Zatrudniona firma, zwykle pomaga pracodawcy już od pierwszych chwil- przygotowuje ogłoszenie o pracę, publikuje je na odpowiednich stronach, przyjmuje aplikacje kandydatów. Dużym atutem jest tutaj własna baza kandydatów, dzięki czemu szybko i trafnie można dopasować odpowiedniego pracownika. Agencja przeprowadza również rozmowy z kandydatami, co sprawia, że do firmy współpracującej trafia idealnie dopasowana osoba. 
  2. Elastyczność. Agencje pracy tymczasowej oferują elastyczne rozwiązania, które pozwalają na dostosowanie ilości i rodzaju pracowników do bieżących potrzeb pracodawcy. Elastyczność zatrudnienia może dotyczyć kilku elementów, na przykład takich jak:
  • forma współpracy,
  • nienormowany czas pracy,
  • miejsce pracy,
  • relacja na linii pracownik- pracodawca,
  • wynagrodzenie, prowizje.
  1. Możliwość przetestowania pracowników. Korzystanie z pracy tymczasowej daje możliwość przetestowania kandydatów w praktyce, co pozwala lepiej ocenić ich umiejętności i dopasować do stanowiska. Wielu pracowników tymczasowych może pochwalić się wysokimi kwalifikacjami. Ich dodatkową zaletą jest dotychczasowa kariera zawodowa, która związana jest z pracą w różnych firmach. Dzięki temu, taki pracownik nie ma zwykle problemu z wdrożeniem, co stanowi dużą oszczędność czasu dla pracodawcy. Istnieje także duże prawdopodobieństwo, że sprawdzony pracownik na skutek pozytywnych doświadczeń z nowym pracodawcą, będzie zainteresowany stałą współpracą. 
  2. Oszczędność pieniędzy. Agencje pracy tymczasowej zajmują się wszelkimi formalnościami związanymi z zatrudnieniem pracowników tymczasowych, co pozwala pracodawcom zaoszczędzić  wiele pieniędzy. Z pozoru może się wydawać, że płacąc firmie zewnętrznej wcale nie oszczędzamy. JEdnak samodzielna rekrutacja powoduje jednak ponoszenie znacznie większych kosztów, szczególnie jeśli ktoś przeprowadza ją w nieumiejętny i nieprawidłowy sposób. Oprócz tego, że zdarza się w ogóle nie zatrudnić odpowiedniego kandydata na stanowisko, to często wyznaczeni pracownicy nie zajmują się wyznaczonymi zadaniami, co także powoduje zaległości i dodatkowe koszty.
  3. Brak konieczności zatrudniania na etat. Korzystanie z pracy tymczasowej pozwala uniknąć konieczności zatrudniania pracowników na etat, co może być korzystne dla firm, które potrzebują pracowników tylko na krótki, określony czas.

Szybkie rekrutacje APT spełniają swoją rolę w wielu nieplanowanych przypadkach i zdarzeniach. Załóżmy, że jeden z Twoich kluczowych pracowników miał wypadek i nie będzie zdolny do pracy przez trzy miesiące. Potrzebujesz szybko znaleźć zastępstwo, ale nie chcesz zatrudniać kandydata na umowę długoterminową. Właśnie wtedy rekrutacja APT przychodzi z pomocą. Możesz zatrudnić osobę na zastępstwo, na wyznaczony okres, do czasu kiedy Twój dotychczasowy pracownik będzie dochodził do pełnej sprawności. To jeden z wielu przykładów możliwości tego typu rekrutacji.

Sam proces korzystania z Agencji Pracy Tymczasowej można również usprawnić poprzez współpracę z partnerem zewnętrznym HR, który zajmie się całym procesem, a Twoja firma szybko zatrudni potrzebnego pracownika. Jeśli jesteś zainteresowany taką współpracą, zapraszamy do kontaktu. 

Human Group

Nasza firma to ludzie – zespół ekspertów branży HR z wieloletnim i międzynarodowym doświadczeniem. Nie jesteśmy kolejną agencją pracy. Jesteśmy PARTNEREM w budowaniu wartości firmy i realnym wparciem.

Współpraca z nami oznaczadla Twojej firmy: redukcję kosztów, oszczędność czasu i przestrzeń do realizacji najważniejszych celów firmy.

POPRZEDNIE
serviceARTYKUŁY